Volkswagen Santana coupe

Awatar użytkownika
cowboy
Posty: 426
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:22
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1986
silnik: 2.2 115KM
Gadu-Gadu: 1264480
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Volkswagen Santana coupe

Post autor: cowboy » 19 sie 2014, 23:15

a nie dałoby rady taniej przerobić Jetta A2/A3 Coupe na Santana Coupe?
17.03.18-rozpoczęcie-Mazury
18.03.18

Awatar użytkownika
Sajmon
Posty: 1296
Rejestracja: 31 sty 2013, 11:19
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1984
silnik: 2.0 115KM
Gadu-Gadu: 141061
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Volkswagen Santana coupe

Post autor: Sajmon » 19 sie 2014, 23:16

chyba sobie Hubert jaja robisz...

Może od razu z mercedesa w123 coupe :D
ES Performance - kompletne naprawy aut z grupy VAG, modyfikacje, swapy, tuning od A do Z

Grafika komputerowa - wizytówki, bilety, plakaty, ulotki, logotypy, banery (po godzinach)

Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Re: Volkswagen Santana coupe

Post autor: vwquantum » 20 sie 2014, 5:26

Jak przerabiac to robic jak najwierniejszą kopie nie mowimy tu typowym druciarstwie o dospawaniu tylu. Jedno jest pewne szyba boczna tylna w coupe jest troche inna niz sancie coupe. taką szybe trzeba bylo by dorobic lub zdobyc z br z uszczelkami :-) bo samo przylepienie tylu? santany bedzie brzydkie. jak znajde to wrzuce foto bo bawilem sie w przeróbki :-)
wrzuccie foto z tego samego profilu bocznego 3 aut. Santany, santany coupe i paska coupe.

Awatar użytkownika
Sajmon
Posty: 1296
Rejestracja: 31 sty 2013, 11:19
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1984
silnik: 2.0 115KM
Gadu-Gadu: 141061
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Volkswagen Santana coupe

Post autor: Sajmon » 20 sie 2014, 11:15

Wiadomo, że szyba tył do dorobienia jest :)
ES Performance - kompletne naprawy aut z grupy VAG, modyfikacje, swapy, tuning od A do Z

Grafika komputerowa - wizytówki, bilety, plakaty, ulotki, logotypy, banery (po godzinach)

Awatar użytkownika
szatanq
Posty: 437
Rejestracja: 05 kwie 2012, 20:03
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1988
silnik: 1.8i 90KM
Gadu-Gadu: 0

Re: Volkswagen Santana coupe

Post autor: szatanq » 02 wrz 2014, 22:13

Ja myślę że jak by dospawać tył od mietka coupe to by był pierwszy na świecie VW 123/ 124 coupe syncro na świecie a jak by był problem z dawcą to od dużego fiata albo od poldka ???
A tak serio to te miecie mają co najmniej 26 lat . 99 % było mniej lub mocniej tłuczone i jakoś to poskładane !!! a jak weźmiecie kątówkę ,spawarkę lub migomat i zaczniecie z gówna bat lepić to przy pierwszej próbie na tzw ręcznym to dupa od przodu się urwie :) Ja bym pogodził się z myślą że te samochody wyginęły jak dinozaury i zaczął za odbudową lub kontynuowaniem odbudowy a nie gadać co by było gdyby bo na gbybaniu się zakończy 99 % ludzi z was nie ma na tyle środków żeby podjąć się tego zadania ja czy skopek myślę że dali byśmy rady ale podjąć ja bym się nie podjął . Więc jak macie się zastanawiać to lepiej poruszcie jakiś przyziemny temat nad którym można sensownie się wypowiedzieć każdy z nas a nie o spawaniu i przerabianiu przegnitych kondonów ( sory za obraźliwe słowa ale takie jest moje zdanie :) )

Borys
Posty: 667
Rejestracja: 26 lis 2012, 21:22
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.6TD 70KM
Gadu-Gadu: 0
Tlen: szborys@tlen.pl
Lokalizacja: Chojnów/Legnica

Re: Volkswagen Santana coupe

Post autor: Borys » 03 wrz 2014, 6:28

Przepraszam ale bolą mnie oczy. Może i to jest gdybanie, ale wcale nie tak odległe. I dlaczego uważasz, że ty dałbyś radę a inni nie? Dlatego przesunięcie słupka B to chyba najlepsze wyjście. No i chodzi o to żeby mieć unikat, zrobić coś fajnego.

Sent from Microwave using Tapatalk

Awatar użytkownika
szatanq
Posty: 437
Rejestracja: 05 kwie 2012, 20:03
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1988
silnik: 1.8i 90KM
Gadu-Gadu: 0

Re: Volkswagen Santana coupe

Post autor: szatanq » 03 wrz 2014, 7:32

to zacznij projekt to uchyle czoła i pomoge na tyle na ile będę mógł , porub foto i wtedy będziemy mogli ci podpowiedzieć c zrobić tylko licz się z kosztami toraz dwa to nie będzie ori to dwa . U mnie mianowicie z ori nie jest otwieranieb klapy jak w każdym tylko z pilota i 3 zegary dodatkowe na środku tam grzie popielniczka a tak starałem się zrobić ori . bardzo podoba mi się projekt daniello który wsadził mase roboty i też kasy o skopku nie wspomne :)n . więc do dzieła chłopie a nie gdybasz !!!!

Borys
Posty: 667
Rejestracja: 26 lis 2012, 21:22
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.6TD 70KM
Gadu-Gadu: 0
Tlen: szborys@tlen.pl
Lokalizacja: Chojnów/Legnica

Re: Volkswagen Santana coupe

Post autor: Borys » 03 wrz 2014, 10:36

Najpierw trzeba wszystko dokładnie przemyśleć i pogdybać żeby było jak najmniej niespodzianek. Zdaję sobie sprawę, że to będzie kosztowne, kto wie czy koszta nie będą wyższe niż sprowadzenie oryginalnej. Sam wiem ile zrobienie samochodu potrafi pochłonąć. I nie rozpocznę tego na razie, bo po pierwsze moje auto jeszcze wymaga wkładu, a po drugie nie mam finansów. Na razie mogę się pochwalić metamorfozą swojego kombiaka w tak krótkim czasie.

Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Re: Volkswagen Santana coupe

Post autor: vwquantum » 03 wrz 2014, 10:46

Faktycznie sprowadzenie takiego egzemplarza to duże koszta. Za duże więc mając po ręką strupiałe coupe i dupe santany podjął bym się wyzwania oczywiscie jeszcze dochodzi kwestia czasu, umiejętności i warunków lub po prostu kasy. Wtedy umiejętności i warunki i czas są zbędne ;) Ale wtedy można było by się pokusic na sprowadzenie :p

Kilka opcji widzę:
Kombi + sedan
(potrzebne dodatkowo drzwi od coupe) przenoszenie słupka i dokładanie szyby jak w santacoupe
lub
hackback + sedan.
(potrzebne dodatkowo drzwi od coupe) Wydaje mi sie że łatwiej będzie spasowac drzwi od coupety do hacbacka. W tym celu pojechał bym na złom dał kasę za udostępnienie prądu i pocięcia hackbaka a dokładniej wycięcia słupka B. Wstawił bym sobie drzwi od coupe i zobaczył jak to się zgrywa. Bo linia dachu z tyłu w sedanie idzie prosto jak w kombi. Ale drzwi od coupe są do połowy i może okazać się ze nie ma różnicy. Między hack a kombi głównym nadwoziem. Wtedy brał bym kombi. Takie moje odczucia.

Coupe + sedan .
Tutaj już mamy problem z głowy z przednimi drzwiami i buda ma się dobrze. Widząc santanę Bartka z torunia przerobioną na Cabrio twierdze że będzie dobrze :) A dobre dospawanie tyłu wzmocni wszystko i będzie malina. Najgorsza jest linia dachu z tego wszystkiego.
Spróbuje się dowiedzieć od kolegi z Brazylii jaki długi dach jest w santanie coupe :)

Dodatkowo obspawał bym kielichy i inne ważne partie nadwozia do tego rozpórki i może klatka lub półklatka.
Projekt na zwykłe realie coś koło 5-10 lat ;)
Dało by rade w rok ale czy to by wyglądało tego nie wiem.

Do takiego projektu na pewno sprowadził bym sobie szyby z tylnią uszczelką od ori santany coupe.

I naprawdę dążył bym do ORI Santany coupe a nie jakiegoś gnieciucha.

Wiem że teraz narobiło się vento coupe, fiat coupe a że magików u nas nie brakuje to są chęci na stworzenie czegoś czego niebyło. A my chcemy stworzyć kopie czegoś co istnieje ale nie na naszym kontynencie.

Trzymam kciuki za chętnych. Na daną chwilę znając sajmona realie i upór w dążeniu do celu widzę szanse na realizację ale to będzie dłuuuga droga -- lata świetlne. :p a dla czego? bo chce sobie utrudnic i wymysla cuda. Więc ma co robić i nie wspominając przeróbka na 5cyl. Musiał by zapomnić o rarytasach :P

Także panowie spokojnie tutaj bez spinki. Wiadomo że da sie :)
pozdro

Awatar użytkownika
biju
Posty: 212
Rejestracja: 05 sty 2012, 15:18
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1980
silnik: 2.2 115KM
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec, Kraków

Re: Volkswagen Santana coupe

Post autor: biju » 03 wrz 2014, 11:46

Było wielu nawet tu na forum co gdybało a nie skończyli nawet remontu. Ci co biorą się za takie coś nie robią rozkminy na necie tylko idą do garażu i działają. Mimo wszystko chętnie zobaczę taki gruby projekt i mam nadzieję skończony bo do tego trzeba mieć ogrom samozaparcia i do tego $$$. Pozdro!
80' VW Passat 32b Fließheck


Odpowiedz