Regulacja biegów

Skrzynia biegów, sprzegła etc.
Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Regulacja biegów

Post autor: vwquantum » 29 gru 2011, 20:59

Temat został przeniesiony ze starego forum, jednakże nie stanowi całości dyskusji jaka się w nim odbywała. Ze względu na przejrzystość zostały w nim zachowane tylko najważniejsze posty.

Regulacja:

Wymieniłeś skrzynie z 4 biegowej na 5cio. Lub na odwrót? Przyjżyj się jak wrzuca się wsteczny bieg? Wciskany i na jedynkę czy na tzw. 6stkę.?

Ja wrzucałem skrzynie 3m i wsteczny jest w dół prawo tył. czyli inna od tej co miałem. Więc musiałem zastosować odpowiedni koszyczek co jest pod lewarkiem. Różnią się też wygięciem wieloklina co wchodzi do wodzika skrzyni.


tutaj widać 3 wajchy:
od dołu patrząc 4 biegi, 5 biegów audi, 5 biegów vw
Obrazek
Obrazek

Koszyczki różnią się bo mają w innym miejscu prowadniczkę do biegu wstecznego a po to żeby w czasie jazdy nie chcący nie wskoczył ci ten bieg.

użyć trzeba urządzenia serwisowego o nr.3057 :) do ustalania gałki zmiany biegów

Obrazek

lub można zastąpić kolegą lub znajomym :) który będzie trzymał gałkę zmiany biegów w miejscu neutralnym.

Skrzynia na neutrala, wajcha na neutrala i skręcić wodzik potem zobaczyć jakie są biegi.
Pamiętaj że wajcha ma luz w lewo na neutralu i odbijanie do środkowej pozycji.
Skup się na jedynce i piątce. Później jak będzie potrzeba wycentrowanie wajchy na dwóch śrubach od góry.

wygląd wodzików które też mogą się różnic między 4 a 5biegową skrzynią. U siebie zastosowałem wodzik z 4biegowej do 5biegowej i czuć ze jest coś nie tak ale da się jeździć
http://forums.audiworld.com/picture.php ... reid=36487

NIe masz sprzegła sprawdz najpierw czy ci się nie urwało ramię cięgna linki przy skrzyni. Częsty przypadek.

kawes pisze:
fot już po haftowaniu
Obrazek Obrazek

Odpowiedz