Rozdzielacz/ korektor siły hamowania

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Rozdzielacz/ korektor siły hamowania

Post autor: maro0912 » 06 mar 2013, 16:22

Witam oddałem ostatnimi czasy paska do mechanika na ogólny przegląd i pośród różnych smaczków typu łożyska i elementy gumowo-metalowe dowiedziałem się, że padł właśnie korektor siły hamowania choć nie jestem na 100% pewien czy to to bo mówili, że jest to urządzenie które wspomaga hamowanie przy załadowanym tyle auta. Podobno, że się to zapiekło o teraz nie działa jak należy, za nowy wołają 900zł z wymianą. Więc moje pytanie brzmi czy konieczna jest wymiana tego ustrojstwa? Jakie mogą być ewentualne następstwa i czy ewentualnie można jakoś to obejść i żyć bez tego?
Obrazek

Awatar użytkownika
Danielloo
Administrator
Posty: 368
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:09
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1986
silnik: ------------
Gadu-Gadu: 10520160
Lokalizacja: Rzeszów - Zawadka

Re: Rozdzielacz/ korektor siły hamowania

Post autor: Danielloo » 06 mar 2013, 19:29

Jeśli nie wozisz autem duzych cieżarów czy całej rodziny z bagazami a korektor nie cieknie i rurki hamulcowe do i od niego są zdrowe to nie ruszać.
W najgorszym wypadku można go zastąpić złączkami i połączyć sztywno linie ,lecz siła hamowania na tyłku będzie za duża i moze blokować koła.

Skutecznym rozwiazaniem rowniez jest pompa hamulcowa od Scirocco mk2 z wbudowanymi dławikami na oś tylną. lecz wtedy polecam wymiane wszystkich rurek i przewodów elastycznych w układzie .
Mój passat jest jak Yeti ... Każdy wie ze istnieje ale mało kto widział :P

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Re: Rozdzielacz/ korektor siły hamowania

Post autor: maro0912 » 06 mar 2013, 20:27

autem będę dojeżdżać na studia więc będzie jeżdżone 5 osób + trochu bagażu więc chyba warto coś z tym zrobić, poza tym wolał bym mieć wszystko sprawne, żeby potem nie mieć przykrej niespodzianki na drodze. Czyli jeżeli nie uda się tego uratować to zostaje mi szukać albo z passata i zmienić tylko korektor albo ze scirocco i zmiana pompy i całego układu hamulcowego tak?
ta pompa do scirroco to http://allegro.pl/pompa-hamulcowa-vw-sc ... 66623.html takie coś czy jakaś inna?

E: a korektor z paska b3/b4 by podszedł czy nie bardzo? bo widzę, że są bardziej dostępne i ceny też nie zabijają
Obrazek

Awatar użytkownika
Danielloo
Administrator
Posty: 368
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:09
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1986
silnik: ------------
Gadu-Gadu: 10520160
Lokalizacja: Rzeszów - Zawadka

Re: Rozdzielacz/ korektor siły hamowania

Post autor: Danielloo » 06 mar 2013, 23:13

sprawdź jeszcze jak auto sie zachowuje załadowane po brzegi czy nie ma problemu z hamowaniem. Jesli nie cieknie przy korektorze ja bym nie ruszał.
A pompa od Sciro taka : http://allegro.pl/vw-scirocco-1-8-8v-po ... 85646.html widoczny dławik pierwszej sekcji
Mój passat jest jak Yeti ... Każdy wie ze istnieje ale mało kto widział :P

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Re: Rozdzielacz/ korektor siły hamowania

Post autor: maro0912 » 06 mar 2013, 23:37

dzięki przy najbliższej okazji sprawdzę wszystko i dam znać.
z tą pompą od scirocco będzie taki sam efekt rozumiem? nie wiesz jaki orientacyjnie był by koszt przerobienia/ wymiany wszystkich rurek i przewodów w układzie?
patrzyłem w "Sam naprawiam" ale nie znalazłem nic na temat tego korektora siły hamowania, a wg. ETKi numery części nie zgadzają się ani z A80 B2 ani golf mk2 ani jetta ani passat B3 :|
może ktoś miał już podobny problem i jakieś tańsze a dobre rozwiązanie znalazł?
Obrazek

Awatar użytkownika
miedzwin
Posty: 29
Rejestracja: 05 sty 2012, 1:02
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1986
silnik: 1.6D 54KM
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wilno

Re: Rozdzielacz/ korektor siły hamowania

Post autor: miedzwin » 04 maja 2013, 16:37

Jeszcze jak ojciec jeździł paskiem, to miał jakiś problem z tym korektorem hamowania (jeżeli chodzi to o jakieś pudełko w okolicy tylnego prawego koła). W warsztacie powiedzieli mu połączyć przewody hamulcowe "na krzyż", więc od tej pory passat z tym jeździ. Sam dojeżdżam na studia w 5 osób + bagaż, ale jakoś nie zauważyłem, żeby coś źle działało.

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Re: Rozdzielacz/ korektor siły hamowania

Post autor: maro0912 » 04 maja 2013, 17:33

zapomniałem napisać a problem w sumie rozwiązany korektor udało się naprawić fachmanom w warsztacie był na szczęście tylko zastany bo wcześniej auto nie woziło ciężarów. Teraz czy puste auto czy pełny załadunek nie dzieją się dziwne rzeczy czy mokro czy sucho na drodze.
Obrazek


Odpowiedz