Radio pod deską

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Radio pod deską

Post autor: maro0912 » 03 maja 2015, 14:19

Witam jako, że w przyszłości w miejsce radia przyjdą dodatkowe wskaźniki a nie chcę ciąć konsoli środkowej to szukam jakiegoś miejsca na radio i ew radia które można by schować pod deską lub gdzie indziej i sterować je pilotem. Ktoś się może bawił w takie rzeczy? Bo o ile sam montaż radia za schowkiem nie powinien sprawić problemów to zastanawiam się jaki model wybrać. Nawet nie musi to być radio samochodowe na dobrą sprawę zależy mi aby obsługiwało USB chociaż FM też nie pogardzę. Inny pomysł to po prostu radio dać przed pasażerem w desce ale to raczej ostateczność. Audio będzie bez szału więc nie szukam jakiś wypas modeli planuje dać głośniki w boczki z przodu i w bagażniku przy rolecie + ew niskie tony przy lusterkach.
Mam możliwość kupienia od kumpla takiego radia: JVC KD-r451 niby ma ono sterowanie z androida ktoś wie może na ile można tym radiem sterować w ten sposób?
pozdrawiam Marek.
Obrazek

Borys
Posty: 667
Rejestracja: 26 lis 2012, 21:22
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.6TD 70KM
Gadu-Gadu: 0
Tlen: szborys@tlen.pl
Lokalizacja: Chojnów/Legnica

Re: Radio pod deską

Post autor: Borys » 03 maja 2015, 14:33

Jak przy lusterkach, to raczej wysoki tony. Rozumiem, że nie chcesz zrobić tak jak ja, że radio kosztem popielniczki ;). Podobno taki pioneer jak ja mam ma sterowanie z pilota, jak pilota dokupisz. Wszystkie chińskie czytają USB, ale jakość jest słaba, uwierz. Nie jestem pewien czy to jest sterowanie z androida czy tylko obsługa urządzeń z androidem po podpięciu ich. Jeśli sterowanie, to pewnie na tyle ile pozwala zasięg bluetooth. W sumie zagwozdkę zrobiłeś. A Biju nie ma radia u siebie gdzieś schowanego, bo widziałem, że też ma VDO w desce na górze. I naprawdę cięcie konsoli nie boli bardzo, tak w ostateczności. :)

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Re: Radio pod deską

Post autor: maro0912 » 03 maja 2015, 14:39

masz rację wysokie tony przy lustrach mój błąd, cięcie konsoli to dla mnie by było naprawę ostatnie wyjście, bluetooth powinien działać z miejsca kierowcy do radia za schowkiem. Przejście na androida jeszcze bym jakoś przebolał jeśli było by to sterowanie dobre w ten sposób. Sterowanie pilotem ma bardzo dużo modeli pytanie jaki jest zakres tego sterowania? Jak tylko głośność i następny/ poprzedni utwór to słabizna.
Obrazek

Borys
Posty: 667
Rejestracja: 26 lis 2012, 21:22
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.6TD 70KM
Gadu-Gadu: 0
Tlen: szborys@tlen.pl
Lokalizacja: Chojnów/Legnica

Re: Radio pod deską

Post autor: Borys » 03 maja 2015, 15:05

Ale mówię, nie jestem pewien czy to jest sterowanie radiem z urządzenia z androidem czy tylko kompatybilność na kabel. Nie wiem jak inne, ale mój pioneer ma jako opcję takiego pilota, jak dopłacisz ;)

http://www.kuranoto.com/wp-content/uplo ... 3600UI.jpg

Z dwojga złego lepiej pociąć konsolę niż deskę rozdzielczą. ;)

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Re: Radio pod deską

Post autor: maro0912 » 03 maja 2015, 15:11

sterowanie androidem przed chwilą badałem i jest biedne pod to radio które mogę kupić, dodatkowo moduł 220PLn więc odpada.
Jaki model tego pioneera?
Deski też nie chce ciąć, planuje schować gdzieś za schowkiem, pytanie jak z miejsce wyjdzie bo też o montażu klimy myślę.
Obrazek

Borys
Posty: 667
Rejestracja: 26 lis 2012, 21:22
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.6TD 70KM
Gadu-Gadu: 0
Tlen: szborys@tlen.pl
Lokalizacja: Chojnów/Legnica

Re: Radio pod deską

Post autor: Borys » 03 maja 2015, 15:21

Pioneer DEH-X3600UI, ale już widziałem 3700. Pilot dokupić trzeba osobno. Tylko kwestia tego, czy to działa na podczerwień, bo jeśli tak, to radio musi być na wierzchu, nie może być schowane.


Odpowiedz