Elektryczne lusterka

Wszystko o zderzakach, uszczelkach, listwach, lampach itd
Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Elektryczne lusterka

Post autor: vwquantum » 01 sty 2012, 16:41

Temat został przeniesiony ze starego forum, jednakże nie stanowi całości dyskusji jaka się w nim odbywała. Ze względu na przejrzystość zostały w nim zachowane tylko najważniejsze posty.

Smolli napisał:
Czy ktos wie jakie lusterka lub chociaz bebechy mozna wpasowac do obydowy lusterek b2 a mianowicie ten mechanizm elektryczny??

_Bartosz_ napisał:
nr serwisowe tych lusterek to
lewe 321 857 501
prawe 323 857 501

są to lusterka elektrycznie regulowane i podrzewane
spróbuj podpasować elementy od golfa 2

vwquantum napisał:
Przerabiałem temat z lusterkami więc opiszę dla potomnych :) no i obiecałem Smolliemu

http://imageshack.us/g/85/img8866tl.jpg/

Plan był taki. Przełożyć bebechy z lusterek elektrycznych które były obrzydliwie czerwone (nie urażając innych czerwonych b2 :P )do moich starych czarnych manualnych.

Najgorsze to wyciągnięcie wkładu lusterka z manualnych. Podważanie z każdej strony jak tylko się da. Chciałem wyciągnąć całe szkło z tym plastikiem mocującym. Jeden zaczep mi pękł w całości a dwa inne w połowie. Strasznie ciasno były osadzone ale jeden uratowany, to już coś :)

Wkład lusterka elektrycznego o wiele łatwiej wyciągnąć. Żeby to zrobić bierzemy płaski średnio duży śrubokręt i wkładamy w jedną z 3 szczelin ściekowych. W celować trzeba w któryś z 4 ząbków tego białego mocowania. Przesuwamy i tutaj już nie pamiętam w którą stronę czy prawo czy w lewo więc trzeba z czuciem. Powinno się czuć lekki przeskok. Przesunięcie max 5mm. Trzeba bardzo uważać na wsuwki od grzania lusterek. Są w większości bardzo zaśniedziałe. I może pęknąć lub urwać. A nie chcemy lutować :)

Po wyciągnięciu wkładów okazało się że reszta bebechów sprężyn itp tych których nie można tak łatwo wyciągnąć są takie same.

Więc najpierw odkręcamy 4 śruby w tym białym koszyczku po środku. Potem odpinamy druty regulacji ręcznej. Nie chciałem bawić się w lutowanie kabelków przy silniczku więc powyciągałem wsuwki z kości aha - lusterko z reg. manualną ma mniejszy otwór więc to przymus.

Potem szybka akcja przeciąganie kabli i podpinanie grzania. Wkładamy wkład,celujemy w 4 otwory i przekręcamy te ząbki do oporu z czuciem. W którą nie pamiętam. Podpinamy pod instalację i cieszymy się elektryką :)

Dodam że w scirocco są takie same lusterka jak do b2. Nie wiem jak zbudowane są lusterka w paskach b3 lub w audi. Możecie sobie porównać ze zdjęciami.

Moniek87 napisał:
lukałem po fotach lusterek z b3 i porównując fotki Skopka to w 99,9% wydaje mi się ze bebechy będą identyczne

Obrazek

Awatar użytkownika
Monter
Support Team
Posty: 792
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:10
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1982
silnik: 2.2T 210KM
Gadu-Gadu: 1114840
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne lusterka

Post autor: Monter » 13 sty 2012, 11:15

Tak dla ścisłości to silniczki do lusterek elektrycznych pasują z Golfa mk2 ;)

Polecam też temat na forum vwgolf. Oczywiście szkło i samo lusterko jest inne ale są dobre zdjęcia silniczków sterujących szkłem ;)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=335546
edit:
Z ciekawości przeszukałem allegro ;) Poniżej jest lusterko z Passata B4 ;) Ma dokładnie takie sama mocowania mechanizmu ;) Czyli jeśli ktoś chce elektrykę to nic tylko kupić lustra z Golfa/Jetty Mk2 (drogo) lub z Passata B3/B4 taniej ;)
Passat B3 lusterka elektryczne
Passat B4 lusterka elektryczne
passat_b4_lusterko.jpg
jeszcze jeden edit i znów allegro ;) potrzebujemy takie silniczka jak ten w lewym górnym rogu ;)
silniczki lusterek.jpg
i następny edit i allegro...
Wczoraj rozbierałem swoje lusterko i zauważyłem, że sam silniczek nie jest VW/Audi tylko zewnętrznej firmy... wniosek??? na pewno siedzi też w innych autach... no i proszę...
BMW_e36_lusterko.jpg
na Allegro.pl od 24,99 + wysyłka ;) pokaż aukcje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Opel Manta A '73, VW Santana GL5 2.2T '82, VW Touran 1T2 HKL '08 2.0TDI BMN, VW Passat Kombi B4 '94 1.9 TDI
http://monter.info.pl/sprzedam/ <- Części nowe i używane do VW Golf, Passat, Santana, Audi 100, 200, Opel Ascona, Kadett, Manta, Rekord

motomaniak
Posty: 277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:10
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1988
silnik: 1.6TD 70KM
Lokalizacja: Jawor
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne lusterka

Post autor: motomaniak » 13 sty 2012, 14:55

A jeśli chodzi o grzane lustra, da się kupić wkłady podgrzewane, czy trzeba maty osobno dokupować? Jak się sprawują takie doklejane maty?
vwquantum pisze:Najgorsze to wyciągnięcie wkładu lusterka z manualnych. Podważanie z każdej strony jak tylko się da. Chciałem wyciągnąć całe szkło z tym plastikiem mocującym. Jeden zaczep mi pękł w całości a dwa inne w połowie. Strasznie ciasno były osadzone ale jeden uratowany, to już coś :)
Też się z tym męczyłem, lustro mi pękło. W drugim odgiąłem je lekko, tak żeby przez rurkę psiknąć wd w te cztery punkty w których się trzyma i odeszło tak lekko że byłem w szoku...
Obrazek

Awatar użytkownika
Monter
Support Team
Posty: 792
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:10
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1982
silnik: 2.2T 210KM
Gadu-Gadu: 1114840
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne lusterka

Post autor: Monter » 13 sty 2012, 15:01

motomaniak pisze:A jeśli chodzi o grzane lustra, da się kupić wkłady podgrzewane, czy trzeba maty osobno dokupować? Jak się sprawują takie doklejane maty?
Ja właśnie swoje manualne przerabiam i w lusterkach z Quantuma wkłady były grzane. Jednak ze starości styki poodpadały normalnie. Czytałem dużo opinii w internecie i generalnie maty grzewcze o ile klejone na czyste lub nowe lustro dobrze się sprawują i powinny w czasie do 5 minut osuszyć lusterko z kropel wody.
Ja na pewno u siebie zastosuje nowe ;)
Opel Manta A '73, VW Santana GL5 2.2T '82, VW Touran 1T2 HKL '08 2.0TDI BMN, VW Passat Kombi B4 '94 1.9 TDI
http://monter.info.pl/sprzedam/ <- Części nowe i używane do VW Golf, Passat, Santana, Audi 100, 200, Opel Ascona, Kadett, Manta, Rekord

Awatar użytkownika
Moniek87
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2012, 23:01
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.8 90KM
Gadu-Gadu: 5901898
Lokalizacja: ZST

Re: Elektryczne lusterka

Post autor: Moniek87 » 20 sie 2013, 13:42

udało ci się znaleźć nowe maty do naszych lusterek ??

Awatar użytkownika
Tomasz
Administrator
Posty: 453
Rejestracja: 21 gru 2011, 14:47
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1985
silnik: 1.6D 54KM
Lokalizacja: Kraków / Nowa Dęba
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne lusterka

Post autor: Tomasz » 20 sie 2013, 14:36

A może tutaj coś znajdziecie http://www.lusterka.ramtel.pl/ wrzucam na szybko nie miałem czasu popatrzeć czy cos podpasuje.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Re: Elektryczne lusterka

Post autor: maro0912 » 23 wrz 2014, 20:17

takie pytanie czy silniczki są po obu stronach takie same? W sensie lewy prawy? Co do mat grzewczych to ja kupowałem tu wkłady luster:http://allegro.pl/vw-passat-scirocco-ii ... 52610.html i maty są osobno wbite na paragon więc pewnie była by opcja ewentualnie same maty u gościa kupić.
Obrazek

Awatar użytkownika
szatanq
Posty: 437
Rejestracja: 05 kwie 2012, 20:03
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1988
silnik: 1.8i 90KM
Gadu-Gadu: 0

Re: Elektryczne lusterka

Post autor: szatanq » 24 wrz 2014, 11:38

pasują śa takie same zakładałem u siebie\

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Re: Elektryczne lusterka

Post autor: maro0912 » 24 wrz 2014, 18:02

a ma ktoś pod ręką ori przełącznik luster? interesuje mnie ile jest tam pinów i czy ktoś wie czy uda się zgrać przełącznik z octavii I z silniczkami u nas?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sajmon
Posty: 1296
Rejestracja: 31 sty 2013, 11:19
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1984
silnik: 2.0 115KM
Gadu-Gadu: 141061
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne lusterka

Post autor: Sajmon » 24 wrz 2014, 19:41

nie ma pinów, wystaje tylko płytka drukowana po 6 wyjsc na stronę
ES Performance - kompletne naprawy aut z grupy VAG, modyfikacje, swapy, tuning od A do Z

Grafika komputerowa - wizytówki, bilety, plakaty, ulotki, logotypy, banery (po godzinach)


Odpowiedz