Przedlift a polift różnice

Wszystko o zderzakach, uszczelkach, listwach, lampach itd
Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Przedlift a polift różnice

Post autor: vwquantum » 01 sty 2012, 17:34

Temat został przeniesiony ze starego forum, jednakże nie stanowi całości dyskusji jaka się w nim odbywała. Ze względu na przejrzystość zostały w nim zachowane tylko najważniejsze posty.

Tomasz napisał:
1. Kierunki czy takie same są w zdesiu sprzed i po FL?

Volks napisał:
są inne! w wąskich zderzakach są mniejsze!

2. Halogeny/atrapy - czy wystarczy je tylko przełożyć, czy trzeba całą tą metalową ramkę przekładać?
Grill myślę, ze bez problemu...

Danielloo napisał:
halogeny można przekładać w te metalowe ramki jak komu pasuje:) sprawdzałem
Grill bez problemu pasuje do pasa.

3. Zderzak tylni... Czy wąski zderzak tylni a hatchbacku i kombi były takie same? Chyba nie bo i o ile dobrze myślę to tylni miał takie jakby wytłoczenia na klapę, da?

schwartz napisał:
zdesie nie były takie same i różniły się we wszystkich modelach b2 z przed fl i po fl, zauważ że zderzaki w hatchu są wyżej niż w kombi (w kombi są jakies 5cm pod lampą a w haczu są zaraz pod nią) inna wysokośc progu załadunku.....no i te wytłoczenia, szerokości i długości)

vwquantum napisał:
nie można zapomnieć o przednim zderzaku. blotniki muszą być inne lub wmontować uchwyty. nie wiem jak w passacie ale jest tak w sancie

Tomasz napisał:
Tylko w Santanie przedni zderzak jest długi, a w passacie na wąskim zderzaku krótki... Więc nie wiem czy ma jakieś dodatkowe mocowanie z boku.

Dodatkowa różnica - plastikowa osłona na ten otwór który jest w pasie przednim.

Nikusss napisał:
ten plastik byl tylko przed FL chyba w wszystkich wersjach.

Bartekvw napisał:
Spryskiwacz tylnej szyby.
Przed liftem robili z lewej, a w polifcie robili z prawej bo chyba przemyśleli to rozwiązanie, z lewej jak lejesz płyn to wycieraczka która leci w prawą stronę nie wykorzystuje płynu w całości, a tak jak z prawej strony lejesz płyn to wycieraczka ładnie rozprowadzi po szybie - tak na chłopski rozum :mrgreen:

Tomasz napisał:
To tutaj zagwozdka... :)
Obrazek

Czyli są wyjątki od reguły :]?

vwquantum napisał:
Listwy na drzwiach po lifcie grubsze były (w santanach nie wiem jak w reszcie 32b)
co do Wewnątrz:

* nawiew środkowy składa się z ruchomych dwóch kratek
* kierownica ma "mocniej" zabudowany środek taka masywniejsza
* mocowania pasów bezpieczeństwa mają przyciski w górnej części

Bartekvw napisał:
Jak to było z tymi schowkami... otóż, schowki były albo nie i nie było to zależne od roku produkcji lecz od wersji wyposażenia:
Obrazek Strona katalogu z 1987' czyli ostatnie lata produkcji (po FaceLifting)

Proszę bardzo trzy wersje - od górnej:
1) najprostsza najuboższa wersja, bez schowków w boczkach
2) wersja CL, posiadająca schowki w boczkach
3) wersja GL, posiadająca schowki w boczkach, plastikowe podłokietniki a również chromowane klamki wewnętrzne

vwquantum napiał:
powiecie mi czy były oryginalnie b2 bez tych grubych listew na drzwiach?
I w zamian miały tą cienką jak pasior powyżej? dodam że nie spotkałem się nigdzie z żadnym sedanem z tymi cienkimi paskami.

Tomasz napisał:
Do roku 1985 w paskach było kilka rodzai listw :)
Wąskie czarne na przetłoczeniu ( modele CL, GL) modele C chyba takowych nie miały.

Obrazek

Był też drugi rodzaj listw. Takie listwy bez chromu występowały w paskach sprzed liftu (modele SYNCRO, CARAT)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz z chromem w modelu TOPIC

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I santanie

Obrazek

Natomiast od liftu czyli 85 wszystkie passaty posiadały grube liswty na drzwiach.

Wersje CL, GL, CARAT z chromem

Obrazek

Pozostałe bez chromu

Obrazek

vwquantum napisał:
podsumowywując - listwy szerokie na drzwiach z gammy 32b jako przed liftowe 81-85 miały jedynie santany.

ale jeszcze jedno pytanie czy były b2 bez żadnych listew na drzwiach nawet bez tych na przetłoczeniu?

Tomasz napisał:
Dokładnie :) Tylko trzeba pamiętać że te 'szerokie' listwy były inne przed liftem i po lifcie ;)

Z tego co widzę w prospekcie, wersja C sprzed liftu mogła nie posiadać wogóle listw bocznych. Po lifcie wszytskie paski miały listwy boczne

Odpowiedz