Uszczelki drzwi i uszczelki prowadzące

Wszystko o zderzakach, uszczelkach, listwach, lampach itd
Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Uszczelki drzwi i uszczelki prowadzące

Post autor: maro0912 » 20 maja 2014, 16:30

Witam, jako że będzie mnie czekać kiedyś wymiana uszczelek drzwiowych ktoś gdzieś podrzucił te: http://www.uszczelkigumowe.com/pl/p/USZ ... ZWI-T70/18
ale martwi mnie to że tu jest sama uszczelka a nie będzie tego fragmentu który nachodzi na podsufitkę jak się nie mylę jest on integralna częścią z uszczelką pytanie więc czy jest szansa dostać gdzieś takie czy nie? Myślałem nad uszczelkami z passata b5 lub czegoś innego gdzie jest to podobnie zrobione, próbował ktoś może takiego rozwiązania? Jak się uda to na weekendzie coś spróbuje porównać czy z b5 podejdą.

2 sprawa to uszczelki prowadzące szybę w paru drzwiach się połamały w rogu czy jest dla tego jakiś substytut? W golfie 2 jest to chyba lepiej rozwiązanie i chyba nie pęka przy złym wyjmowaniu ale czy pasuje?
Obrazek

Misieq
Posty: 41
Rejestracja: 18 mar 2012, 22:45
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1986
silnik: 1.6D 54KM
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Józefów

Re: Uszczelki drzwi i uszczelki prowadzące

Post autor: Misieq » 02 sty 2015, 9:16

Podłączę się do tematu, bo chodzi o uszczelki i listy drzwi. Mówiąc szczerze nie mam zielonego pojęcia jak je ściągnąć nie niszcząc ich. Chodzi mi o dolne listwy poziome przy szybach.
Obrazek
Jeśli masz Passata na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie.

Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i uszczelki prowadzące

Post autor: vwquantum » 02 sty 2015, 9:23

Jzeli szybe mozesz odkręcić na dol i odkręcić ja od prwowadnicy. poloz szybę na sam dol wtedy stoisz od zewn. strony wsadzasz palce od gory z jednej strony i odchaczasz i wyciagasz do gory ale lekko do siebie. one nie powinny pękać.także rwij smialo :)
uwazaj na ten plasticzek pod nià. bo jak dawno nie wyciagane to lubi sie przyczepić.

Misieq
Posty: 41
Rejestracja: 18 mar 2012, 22:45
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1986
silnik: 1.6D 54KM
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Józefów

Re: Uszczelki drzwi i uszczelki prowadzące

Post autor: Misieq » 02 sty 2015, 9:31

Ok zobaczę w ten sposób. A jak z plastikiem od wewnątrz? Analogicznie? Nie było chyba zdejmowane od czasów produkcji ;)
Jeśli masz Passata na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie.

Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i uszczelki prowadzące

Post autor: vwquantum » 02 sty 2015, 10:42

plastikowa trzeba podwazac od wewnetrznej strony plaskim duzym wkretakiem potocznie srubokretem. Do gory. Jest tam kilka haczykow plastkowych ktore moga peknac. podwazaj na calej dlugosci po trochu.


Odpowiedz