Zdjęcie podsufitki i naprawa odpływów szyberdachu.

Wszystko o tapicerce, podsufitkach, fotelach, najróżniejszych plastikach itp.
Czaki
Posty: 80
Rejestracja: 03 kwie 2016, 17:50
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.8 90KM
Gadu-Gadu: 0

Zdjęcie podsufitki i naprawa odpływów szyberdachu.

Post autor: Czaki » 06 lis 2017, 14:28

Jako że rozebrałem już cale wnętrze i ogarnołem podłogę blacharsko zastanawiam się nad wymianą odpływów szyberdachu. Miałem przed wybebeszeniem spory problem z wodą która się lała do wnetrza auta ale nie mam pewności czy tylko przez dziury w podszybiu ale może w przez te nieszczęsne odpływy. Ale może lepiej ogarnąć to teraz jak całe auto rozebrane. Na pewno ktoś już to przerabiał. Z tego co widzę trzeba kila plastikowych kołków zerwać i zdjąć cykorłapki. No i temat samej wymiany wężyków.

Awatar użytkownika
Nono
Posty: 289
Rejestracja: 02 sty 2012, 17:29
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.2 115KM
Gadu-Gadu: 23455785
Lokalizacja: Lublin

Re: Zdjęcie podsufitki i naprawa odpływów szyberdachu.

Post autor: Nono » 06 lis 2017, 15:12

Wlej w nie wody trochę od strony szyberdachu, tam gdzie woda ma odpływać zatkaj. Zrób jakieś ciśnienie i sprawdź czy zacznie się gdzieś lać. Jeśli nie to porządnie przetkać i nie ma sensu tego wymieniać. Takie moje zdanie ;)

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Re: Zdjęcie podsufitki i naprawa odpływów szyberdachu.

Post autor: maro0912 » 06 lis 2017, 16:56

do zdjęcia podsufitki trzeba tak jak mówisz rączki, daszki lusterko, kołki i listwę w bagażniku, ale jak nie masz ciśnienia to lepiej jej nie ruszać bo łatwo pęka przy zdejmowaniu i łatwo gdzieś ukruszyć na krajach. Dodatkowo u mnie chyba po zdjęciu i późniejszym założeniu z powrotem zaczęło trzeszczeć przy daszku i strasznie to irytujące było
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymon 1981
Posty: 17
Rejestracja: 05 lip 2017, 13:14
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1988
silnik: 1.6 75KM
Gadu-Gadu: 9123331
Lokalizacja: Łomża

Re: Zdjęcie podsufitki i naprawa odpływów szyberdachu.

Post autor: Szymon 1981 » 06 lis 2017, 18:06

Zdjęcie podsufitki jest dość intuicyjne w sumie. Ja zabierałem się od tyłu tzn na początek odkręcenie tylnych słupków,rączki nad tylnymi drzwiami, następnie spinki podsufitki z tyłu,poluzowanie plastików słupka środkowego, dalej rączka przedniej części, zaślepki podsufitki, rączka szyberdachu, osłona lampki, lusterko, słoneczniki i odkręcenie słupków przednich. Do tego zdjęcie w dół uszczelek drzwi i wyciągnięcie samej podsufitki przez klapę bagażnika
Tak jak pisał maro0912 podsufitkę łatwo uszkodzić, sam mimo ostrożności nadłamałem podsufitkę w miejscu mocowania rączki. Przed jej oklejaniem od strony zewnętrznej usztywniłem podsufitkę czymś a'la włókno szklane co podczas montażu już dawało zauważalne zwiększenie jej sztywności.
Najlepiej jak ktoś by pomagał np gdy przechodzisz do przodu przytrzymać ją z tyłu, mniejsze ryzyko uszkodzenia.
Montaż jeśli sam zdemontujesz jest już raczej intuicyjny


Odpowiedz