Fotele i kanapa z innego auta

Wszystko o tapicerce, podsufitkach, fotelach, najróżniejszych plastikach itp.
motomaniak
Posty: 277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:10
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1988
silnik: 1.6TD 70KM
Lokalizacja: Jawor
Kontaktowanie:

Fotele i kanapa z innego auta

Post autor: motomaniak » 30 gru 2011, 21:22


Temat został przeniesiony ze starego forum, jednakże nie stanowi całości dyskusji jaka się w nim odbywała. Ze względu na przejrzystość zostały w nim zachowane tylko najważniejsze posty.


"samerki" napisał:


Witam.
Kto z szanownych forumowiczów orientuje się skąd można by pozyskać fotele do passata b2 kombi? Czy pasowałyby używane z b3, może b4? Czytałem jedno zdanie dzięki google, że powinny pasować z golfa II, polo, jetty z odpowiednich lat...


"motomaniak" napisał:

Jeśłi chodzi o B3, B4, pasuje wszystko ale po drobnych modyfikacjach, jeśli chodzi o fotele to coś tam trzeba przespawać (zmienić rozstaw) ale nie jest to ciężka sprawa ;) a jeśli chodzi o kanapę to najgożej jest z pasami, bo w B2 są w oparciu a B3/B4 poza...

"gromaneq" napisał:

Czy którykolwiek z kolegów zdobył jakąś nową wiedzę na temat foteli? Jaki jest rozstaw w passacie b2 kombi? Czy pasują jakieś inne volkswagenowskie lub od audi? A jeśli nie to czy w fotelach od golfa II, passata b3, jetki jest większy czy mniejszy rozstaw? Szukam jakiegoś rozwiązania, bo mój fotel kierowcy przestaje istnieć! A na tapicera brakuje kaski, choć w przyszłości muszę zrobić bo mam niebieskie wnętrze:)

"klapek" napisał:

W MKII jest szerszy rozstaw prowadnic więc P&P nie podejdzie trza kombinować.


"Tomasz" napisał:

No właśnie na forum paska przeczytałem że na tip top nie podjedzie... Ale może dałoby radę siedzisko i oparcie przełożyć na stelaż z B2..

"klapek" napisał:

Niebardzo . Bo cały dowcip kubła jest w stelażu-boczne pałąki w siedzisku i oparciu.

"90PS" napisał:

I ja tak dodam od siebie, że jakby ktoś chciał wsadzić siedzenia z B3 to rozstaw szyn prowadzących foteli przednich jest szerszy o 6 cm. w B3 i trzeba rzeźbić ;)

"vrl" napisał:


Ja mam prawdopodobnie od golfa II kubełki i prowadnice były odcinanane i spawane na odpowiedni rozstaw.


"vw99" napisał:


Ostatnio z Kamil.auto do jego passka wkładalismy fotele od golfa1 fakt faktem szerszy rozstaw o 1 cm, ale młotek i heja i tak wystukaliśmy że weszły :)

Awatar użytkownika
maro0912
Posty: 881
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:10
Auto: Inne
Rok produkcji: 1992
silnik: 2.0 115KM
Skype: marekgoszcz
Lokalizacja: Andrychów

Re: Fotele i kanapa z innego auta

Post autor: maro0912 » 21 sie 2015, 19:32

Ciekawostka odnośnie kubełkowych foteli: w stelażu z quantuma pałąki boczne były przyspawane do siedziska natomiast w fotelu z golfa 2 boczne pałąki były w gąbce. Wniosek jeśli ktoś chce naprawić zniszczony kubełek polecam kupić fotel pasażera z golfa 2 i przełożyć samą gąbkę z pałąkami na stelaż b2. Dodam też że nie da się pożenić bez rzeźby siedziska z golfa z oparciem z passata i odwrotnie, a samo oparcie w golfie jest chyba parę cm dłuższe niż w b2 więc nałożenie materiału się raczej nie uda.
Fotel z golfa miałem chyba z 91 roku pytanie jak we wcześniejszych latach.
Obrazek

Odpowiedz