Elektryczne szyby Variant.

Wszystko o tapicerce, podsufitkach, fotelach, najróżniejszych plastikach itp.
Awatar użytkownika
Sajmon
Posty: 1296
Rejestracja: 31 sty 2013, 11:19
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1984
silnik: 2.0 115KM
Gadu-Gadu: 141061
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Elektryczne szyby Variant.

Post autor: Sajmon » 31 mar 2013, 3:59

Cześć.
Mam takie pytanko, macie może fotki jak wyglądają przyciski elektrycznych szyb, w którym miejscu było wszystko montowane itp. ponieważ chciałbym w niedalekiej przyszłości zamontować takowe u siebie.

Pzdr
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 4:40 przez Sajmon, łącznie zmieniany 1 raz.
ES Performance - kompletne naprawy aut z grupy VAG, modyfikacje, swapy, tuning od A do Z

Grafika komputerowa - wizytówki, bilety, plakaty, ulotki, logotypy, banery (po godzinach)

syncro 2.2
Posty: 97
Rejestracja: 03 sty 2012, 21:22
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1986
silnik: 2.2T 210KM
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Mragowo

Re: Elektryczne szyby Variant.

Post autor: syncro 2.2 » 01 kwie 2013, 9:44

jak masz ochotę to możesz zrobić wycieczkę do Mrągowa to zobaczysz na żywo jak to wygląda u mnie
VW PASSAT SYNCRO GT 2.2 20VT + wirus

Awatar użytkownika
Sajmon
Posty: 1296
Rejestracja: 31 sty 2013, 11:19
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1984
silnik: 2.0 115KM
Gadu-Gadu: 141061
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne szyby Variant.

Post autor: Sajmon » 03 kwie 2013, 4:38

"tak blisko, a tak daleko" niestety nie miał bym za bardzo kiedy :)

A może masz jakieś niepotrzebne części do syncro?
ES Performance - kompletne naprawy aut z grupy VAG, modyfikacje, swapy, tuning od A do Z

Grafika komputerowa - wizytówki, bilety, plakaty, ulotki, logotypy, banery (po godzinach)

Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne szyby Variant.

Post autor: vwquantum » 06 kwie 2013, 9:45

Montowane były dwa rodzaje przełączników. W syncro były inne. Takie jak w syncro montowane były w także w Quantumach 82-85.

Jeżeli chodzi o miejsca mocowania przełączników to było różnie.
W syncro wyglądają tak:
Obrazek
W brazyli podobnie jak w europie, na zdjęciu po lewej:
Obrazek
Z tyłu w drzwiach w tym miejscu:
Obrazek

Opcja standard w europie:
http://allegro.pl/caddy-ii-golf-2-ii-je ... 50922.html muszę się upewnic czy ilosc pinów się zgadza bo są małe różnice.
(przełączniki wyglądają tak:
Obrazek)
boczek kierowcy: 2 przełączniki do szyby kierowcy i pasażera
boczek pasażera: 1 przełącznik do szyby pasażera
tunel środkowy: 3 przełączniki. lewy i prawy po zewnętrznych do lewej i prawej tylnej szyby. Trzeci przełącznik po środku do blokady szyb tylnych

boczek pasażera tył: 1 przełącznik
boczek lewy tył: 1 przełącznik
Czyli: 7 przełączników i 1 do blokady szyby.


Kolejna opcja:
Brak przełączników elektrycznych szyb w boczkach , widziałem kiedyś zdjęcia quantuma i wiem co mówie :).
W tunelu środkowym 4 przełączniki do każdych okien.
i na końcu tunelu 2 przełączniki dla tylnych pasażerów. (trochę trzeba się schylać żeby okno otworzyć:)
Czyli 6 przełączników. Brak blokady tylnych szyb.

I ostatnia opcja:
to taka sama jak opcja pierwsza w europie ale tylne szyby mają regulacje w na dole z tyłu w tunelu.( brak tylko w tylnych drzwiach)

Czyli: 7 przełączników i 1 blokada.

Jeżeli będziesz tworzył sam instalacje to najekonomiczniej dac 4 przełączniki w tunelu i nie rezac dziur w drzwiach.

Jeżeli chciał byś wstawić w otwory po korbkach to będziesz miał problem z przodu bo blacha będzie wypychać przełącznik i styki będą zwierać się z blachą drzwi.

Po prawej na dole zdjęcia widać przełączniki w dolnym tunelu dla tylnych pasażerów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sajmon
Posty: 1296
Rejestracja: 31 sty 2013, 11:19
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1984
silnik: 2.0 115KM
Gadu-Gadu: 141061
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne szyby Variant.

Post autor: Sajmon » 06 kwie 2013, 15:48

dzięki wielkie, właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Też widziałem różne rozwiązania, np. w quantumie na srodku tunelu takie przyciski jak w golfie 2, a u kolegi z Mrągowa na drzwiach. Najwygodniej będzie zamontować na tunelu :)

Jeszcze raz dzięki
ES Performance - kompletne naprawy aut z grupy VAG, modyfikacje, swapy, tuning od A do Z

Grafika komputerowa - wizytówki, bilety, plakaty, ulotki, logotypy, banery (po godzinach)

Awatar użytkownika
Monter
Support Team
Posty: 792
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:10
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1982
silnik: 2.2T 210KM
Gadu-Gadu: 1114840
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne szyby Variant.

Post autor: Monter » 06 kwie 2013, 17:33

to ja się podepnę ;] czy może mi ktoś zrobić zdjęcie przelotki między słupkiem a drzwiami? zarówno przód i tył. Chodzi mi głównie o miejsce otworów w drzwiach i słupkach. Dokładam elektrykę, a u mnie wcześniej z elektryki to była zapalniczka i radio ;]
Opel Manta A '73, VW Santana GL5 2.2T '82, VW Touran 1T2 HKL '08 2.0TDI BMN, VW Passat Kombi B4 '94 1.9 TDI
http://monter.info.pl/sprzedam/ <- Części nowe i używane do VW Golf, Passat, Santana, Audi 100, 200, Opel Ascona, Kadett, Manta, Rekord

Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne szyby Variant.

Post autor: vwquantum » 06 kwie 2013, 21:18

Trzeba było się pytać jak kręciłem się koło twojego wozu :p

Obrazek kable idą w tej samej przelotce co co głośnikowe, elektryczne lusterka, centralny itp.

Jeżeli chodzi o tylny słupek to jest sprawa dość utrudniona :/ jeden słupek udało mi się ogarnąć w pół godziny a drugi męczyłem prawie cały dzień! Zależy od szczęścia :) a kabli nie chciałem ciąć.
Trzeba przepchac przez otwór progowy przez słupek w górę i wyjść bokiem. Prętem dośc cienkim i giętkim trzeba przepchac potem przykleic taśmą izolacyjną i ciągnąc a na drodze jest małe wzmocnienie którego nie widac. Jak ciąłem dawce to widziałem że lekko nie jest :) bo kości do szyb są dośc grube. Jedną kosc a drugą zagiąc do tyłu i tak to otaśmowac żeby nie haczyły się i blokowały. Można posmarowac czyms żeby szło.

Awatar użytkownika
Danielloo
Administrator
Posty: 368
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:09
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1986
silnik: ------------
Gadu-Gadu: 10520160
Lokalizacja: Rzeszów - Zawadka

Re: Elektryczne szyby Variant.

Post autor: Danielloo » 07 kwie 2013, 13:40

W środkowych słupkach jak sobie dobrze przypominam masz nabite oi punkty dość głębokie , gdzie ma byc otwór pod przelotke. a w drzwiach wiadomo są zaślepki. Ja właśnie wiercilęm w tych punktach nabitych i wyszło dobrze . z kabpalmi ja kSkopek pisze tragedia z przepchnięciem jest jeśłi są w oryginalnej izolacji ( rurce z biegiem lat stającejsie plastikiem)
Mój passat jest jak Yeti ... Każdy wie ze istnieje ale mało kto widział :P

Awatar użytkownika
Monter
Support Team
Posty: 792
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:10
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1982
silnik: 2.2T 210KM
Gadu-Gadu: 1114840
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Elektryczne szyby Variant.

Post autor: Monter » 07 kwie 2013, 19:39

dzięki ;) chodziło mi głównie o miejsca w których mają iść przewody.
Wszystkie przewody i kostki daje nowe, więc przeprowadzę same przewody, a później zakuje złączki ;)
Opel Manta A '73, VW Santana GL5 2.2T '82, VW Touran 1T2 HKL '08 2.0TDI BMN, VW Passat Kombi B4 '94 1.9 TDI
http://monter.info.pl/sprzedam/ <- Części nowe i używane do VW Golf, Passat, Santana, Audi 100, 200, Opel Ascona, Kadett, Manta, Rekord

syncro 2.2
Posty: 97
Rejestracja: 03 sty 2012, 21:22
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1986
silnik: 2.2T 210KM
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Mragowo

Re: Elektryczne szyby Variant.

Post autor: syncro 2.2 » 09 kwie 2013, 10:46

Sajmon pisze:dzięki wielkie, właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :)
.... a u kolegi z Mrągowa na drzwiach. Najwygodniej będzie zamontować na tunelu :)

Jeszcze raz dzięki

nie wiem skąd masz te info ale u mnie są w oryginalnych miejscach tzn. na wszystkich drzwiach i na tunelu centralny do obsługi tylnych szyb , po prostu mam 100% oryginał nie jakaś customowa rzeźba
VW PASSAT SYNCRO GT 2.2 20VT + wirus


Odpowiedz