Wymiana wewnętrznych klamek ;)

Wszystko o tapicerce, podsufitkach, fotelach, najróżniejszych plastikach itp.
motomaniak
Posty: 277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:10
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1988
silnik: 1.6TD 70KM
Lokalizacja: Jawor
Kontaktowanie:

Wymiana wewnętrznych klamek ;)

Post autor: motomaniak » 30 gru 2011, 21:59


Temat został przeniesiony ze starego forum, jednakże nie stanowi całości dyskusji jaka się w nim odbywała. Ze względu na przejrzystość zostały w nim zachowane tylko najważniejsze posty.


"Tomasz" napisał:

Może się przyda ;) Niestety trzeba zdjąć całe boczki... 2 śruby od strony zamka, jedna od strony zawiasów, korbka od szyb, jeśli są lusterka regulowane od wewnątrz to zdejmujemy gumkę i to 'pokrętełko'

Obrazek

Odkręcamy też rączkę, odginamy kawałek plastiku, wykręcamy i wyciągamy śrubkę i wyciągamy uchwyt w dół :P

Obrazek

Z tylnymi boczkami jest podobnie ;) Ja miałem problem ze zlokalizowaniem śrub w uchwycie, ale się znalazł :D Dla tych co by też szukali ;)

Obrazek

Później odklejamy folię zabezpieczającą która jest na drzwiach, delikatnie zdejmujemy gąbkę która jest koło klamki, bo może się skruszyć...

Obrazek

Obrazek

Później wkrętakiem podważamy cypelek który jest na dole i przesuwamy całą klamkę z obudową w stronę zawiasów...

Obrazek

Wypinamy drucik z oczka...

Obrazek

I możemy wyjąć klamkę. Wyjmujemy ją w pozycji takiej jak do otwierania drzwi...


Obrazek

Teraz możemy włożyć nową klamkę i składamy wszystko w odwrotnej kolejności, nie zapominając o założeniu gąbki :P Bo później będzie trzeba znów wszystko rozkręcać :P Sprawdzone :P I voila! Gotowe :D

Informacja do reszty, klamki wewnętrzne do golfa II, jettki II i passata B2 są takie same, pasują jeszcze podobno do Polo ;) Ja polecam te htt
p://allegro.pl/item1049882299_klamki_wewnetrzne_jom_fk_chrom_vw_golf_ii_jetta.html
Niektórzy narzekali ze drogo, ale klamki są całe wykonane z jednego kawałka metalu, nie z plastiku ;) Wiec myślę, ze warto ;)


Efekt końcowy:

Obrazek

Obrazek

Tomasz

Odpowiedz