Prostowanie papierów - SKŁADAK a zmiana roku produkcji w dowodzie

Wszystko czego nie można przypisać do powyższych działów
Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Re: Prostowanie papierów - SKŁADAK a zmiana roku produkcji w dowodzie

Post autor: vwquantum » 28 gru 2016, 8:50

Dz.U. z 2014 poz. 1727 • Brzmienie od 22 lipca 2016
Załącznik nr 1
INSTRUKCJA W SPRAWIE REJESTRACJI POJAZDÓW

2. Dane i informacje z bazy danych drukuje się odpowiednio w poszczególnych rubrykach dowodu rejestracyjnego i pozwolenia czasowego, stosując następujące zasady:

1) w rubryce przy kodzie A — wpisuje się numer rejestracyjny pojazdu;

2) 64) w rubryce przy kodzie B — wpisuje się datę pierwszej rejestracji pojazdu; w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy i rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy jest to dzień pierwszej rejestracji pojazdu za granicą; jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestrację pojazdu brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu;

...
...
30) w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” — wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:
...k) „SKŁADAK” — dotyczy pojazdów złożonych poza wytwórnią, jeżeli na podstawie obowiązujących przepisów zostały dopuszczone do ruchu,

Czyli wnioskuje ze wymazanie z papierow slowo skladak to tylko dobra chec urzednika ktory moze zapomniec niechcacy .... bo tak naprawde musi widniec. nie widze tutaj w przepisach wymogu daty ale pierwszy wpis skladak na pewno musi byc z data wpisu. wiec pozniej tylko powtarzaja. Skladak 1996.....

ale data produkcji z tego dzienniku chyba mowi na twoja korzysc.

prawnik i potem rzeczoznawca.
nie widze innej drogi.

przesledz jeszcze raz przepisy... pozdro

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 52
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:01
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.6 75KM
Gadu-Gadu: 1656857
Tlen: bogdan3b
Skype: bogdan3b1969
Lokalizacja: Chełm/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Prostowanie papierów - SKŁADAK a zmiana roku produkcji w dowodzie

Post autor: Bogdan » 28 gru 2016, 10:54

O ile Składak z 1996 w adnotacjach Urzędowych mnie nie boli , tak sak samo data 1 rejestracji wpisana data 1 rejestracji w Polsce jako składak też mnie nie boli. Boli mnie ROK PRODUKCJI POJAZDU 1996 który nie ma najmniejszego sensu i zaprzecza że to auto jest zabytkowe. Resztę jestem w stanie przeżyć.

Awatar użytkownika
Bogdan
Posty: 52
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:01
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.6 75KM
Gadu-Gadu: 1656857
Tlen: bogdan3b
Skype: bogdan3b1969
Lokalizacja: Chełm/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Prostowanie papierów - SKŁADAK a zmiana roku produkcji w dowodzie

Post autor: Bogdan » 25 sty 2017, 11:50

Po napisaniu stosownego pisma na 3 strony A4, załączenia dokumentów - ksero BRIEFu z 1987 z pieczątkami odprawy celnej, datą pierwszej rejestracji za granicą, datą rejestracji w Polsce, kserem pierwszej strony książki serwisowej, kserem certyfikatu z VW, białej karty, zaświadczenia o wpisaniu do rejestru zabytków, opinii rzeczoznawcy, pismo poszło do Samorządowego Kolegium Odwoławczego do którego się wysyła odwołania od rejestracji , odpisali że nie są stroną i nie są kompetentni żeby problem rozwiązać i odesłali papiery do Prezydenta Miasta , po czym dostałem pismo że przychylają się ku mojemu odwołaniu i dowód wymienią. Termin odbioru dowodu okolice 10 lutego 2017, ale już dziś wiem , żę w CEPIKu dane są zmienione gdyż po zalogowaniu się na stronę historiapojazdu.gov.pl rok produkcji został zmieniony i data wydania nowego dowodu rejestracyjnego już widnieje więc mogę stwierdzić że po nerwowej akcji, sytuacja zakończyła się powodzeniem :)


Odpowiedz