Elektryczne otwieranie klapy KOMBI

Wszystko czego nie można przypisać do powyższych działów
Awatar użytkownika
GSKoniu
Posty: 176
Rejestracja: 02 sty 2012, 17:07
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.6D 54KM
Gadu-Gadu: 3819607
Skype: koniu_driver2
Lokalizacja: Słupsk

Elektryczne otwieranie klapy KOMBI

Post autor: GSKoniu » 19 paź 2012, 13:25

Stało się tak że bębenek zamka klapy zatarła się z tą tulejką w której pracuje i zamek po włożeniu klucza ogólnie się nie kręci. Ale że potrzeba matką wynalazców wykminiłem taki o to sposób otwierania klapy.

Co potrzeba a raczej co ja wykorzystałem:
- linka od hamulca rowerowego (ok. 2,5 zł)
- siłownik elektryczny taki jak do otwierania drzwi (ok. 8 zł.)
- taka śrubka z dziurką co by linkę zblokowała 2 szt. (ok 2,5 zł/szt.)
Obrazek
- trochę kabla
- guzik chwilowy


Wykonanie:
Zdejmujemy plastik osłaniający klapę od środka (delikatnie bardzo łamliwe ;) )
Wykręcamy zamek klapy dobrze jest go dobrze popsikać jakimś WD40 czy czymś podobnym będzie lżej chodził a i będzie czysty przy okazji. Na części która odpowiada za odblokowywanie zapadki zsuwamy sprężynkę z wyżłobienia w którym ona siedzi i zakładamy linkę tak żeby linka uniemożliwiła jej spadnięcie. Jedną śrubką (tą z dziurką) blokujemy linkę tak żeby nie wyskoczyła z tego wyżłobienia linkę trzeba zaciągnąć naprawdę mocno żeby nie spadła.
Obrazek

Obrazek

Wkładamy zamek na miejscu oczywiście (nie jest to takie super proste ale da radę to zrobić) linkę przeciągamy do środka klapy przykręcamy zamek tak jak powinien być i ustawiamy go w pozycji zamkniętej. Montujemy siłownik u mnie wygląda to tak:
Obrazek
u mnie siłownik sterowany jest plusem (przy wciśnięciu guzika siłownik musi ciągnąć) kabel ciągniemy do środka w miejsce gdzie będzie zamontowany guzik. Teraz przez ucho siłownika trzeba przewlec drugi koniec linki i zabezpieczyć ją drugą śrubką z dziurką. Też w miarę mocno to trzeba zrobić i najważniejsze żeby to wszystko działało to przy napinaniu linki zamek musi być w pozycji zamkniętej a siłownik wyciągnięty do końca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz jak już jest zamontowane wszystko to wciskamy guzik i sprawdzamy czy zamek się otworzył i sugeruję zrobić to kilka razy ręcznie nie zatrzaskując klapy co by sprawdzić czy wszystko dobrze bangla czy linki są dobrze zaciśnięte itp.
Ale jak to kręcić gwintem?
Obrazek

Awatar użytkownika
dziki32b
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2012, 17:17
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1984
silnik: 1.8 90KM
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Elektryczne otwieranie klapy KOMBI

Post autor: dziki32b » 19 paź 2012, 17:41

Fajne ;) . ja zrobiłem coś podobnego z powodu braku całej klamki w klapie (dziura zaspawana). Mój błąd polegał na tym że zrobiłem siłownik na cięgno z drugiej strony i za nic nie chciało współgrać i zrobiłem zamek od malucha przy pasie, wajhę do otwierania pod zderzakiem koło wlewu gazu. Jeszcze nikt na to nie wpadł :P
pomysł z linką i cały pomysł godny gratulacji ;)

Awatar użytkownika
Moniek87
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2012, 23:01
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.8 90KM
Gadu-Gadu: 5901898
Lokalizacja: ZST

Re: Elektryczne otwieranie klapy KOMBI

Post autor: Moniek87 » 19 paź 2012, 19:43

podłącz sobie sterownik do centralnego zamka to będziesz otwierał sobie na pilota :D:D

Awatar użytkownika
GSKoniu
Posty: 176
Rejestracja: 02 sty 2012, 17:07
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 1.6D 54KM
Gadu-Gadu: 3819607
Skype: koniu_driver2
Lokalizacja: Słupsk

Re: Elektryczne otwieranie klapy KOMBI

Post autor: GSKoniu » 19 paź 2012, 23:26

Moniek87 pisze:podłącz sobie sterownik do centralnego zamka to będziesz otwierał sobie na pilota :D:D
Taki jest dalszy plan ;)
Ale jak to kręcić gwintem?
Obrazek


Odpowiedz