Zamienniki - opinie

Wszystko czego nie można przypisać do powyższych działów
Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Zamienniki - opinie

Post autor: vwquantum » 01 sty 2012, 21:08

Temat został przeniesiony ze starego forum, jednakże nie stanowi całości dyskusji jaka się w nim odbywała. Ze względu na przejrzystość zostały w nim zachowane tylko najważniejsze posty.

_Bartosz_ napisał:
smoq5, masz ogólnie ujmując 3 typy zamienników
najtańsze-odradzam, chińszczyzna.
średnie cenowo- bardzo dobre jakościowo, moor, djauto, wszelkie firemki niemiekie i polskie.
najdroższe- to samo co średnie tyle że firmy już bardziej znane np bosch, valeo, luk.

Kager zalicza się do średnich cenowo .

Damianko napisał:
i średnich jakościowo. Miałem raz końcówki drążków tej firmy w b4 i powiem że padaka. na moog'ach zrobiłem juz z 3 razy tyle kilometrów i trzymają się znacznie lepiej.

Szlachcik napisał:
Pracuję w sklepie z częściami samochodowymi, mamy także serwis. Co do jakości Kagera... To jak na razie miałem jeden zgrzyt z Kagerem, mianowicie przegub napędowy do Audi B4 szlag trafił po 3 dniach od zamontowania. Ale co najlepsze reklamacja uznana natychmiastowo i zwrot towaru. Drugi chodzi już ponad 6 miechów i jest OK. Innych problemów nie zaobserwowałem, więc szczerze polecam części Kagera, dla osób które nie mają za dużo kasy do wydania na swoje Paski. W szczególności polecam akumulatory Kagera mają 2 lata gwarancji i są na prawdę OK.
Lista wg jakość części:
1. ATE, Bosch, Lemforder,Kayaba,SKF
2.MOOG,Febi, Ruville,Sasic,Sidem
3.Kager, Racer,
4. Inne "marki" rzemieślnicze

To jest lista jakości wg.mojego doświadczenia w handlu ( proszę komentować jeśli macie inne zdanie)

SWAG dobra jakość - używamy płynów do skrzyń automatycznych i układów wspomagania. Jeśli się nie mylę to łożyska Swagowskie można znaleźć w opakowaniach innych firm , tak jak np. łożyska FAG w opakowaniu Ruvilla

Febi i LMI są OK

Ajusa tylko uszczelki do japońców jeśli nie ma Elringa. Hans Pries jakość średnia , bardzo dobra cena i szeroki asortyment ( to największy plus ).

1.Elring uszczelki i uszczelniacze
2.Corteco uszczelniacze a na drugim miejscu uszczelki
3.Ajusa uszczelki ( jak pisałem w 80 % stosuję je w Japońcach )

*Pinio napisał:
jak końcówki wahacza... wszelkie gumy zawieszenie polecam Febi/Blistein lub Lemforder ;) ;) zdecydowanie odradzam Hart-a chociaż połowa sklepów to poleca i cena po połowę niższa..... to zwykłe badziewie nadające się co najwyżej na przegląd........
odnośnie popychaczu v VW to INA robią robotę

Biju napisał:
Elring - uszczelki bardzo dobre,
Corteco - bardzo dobre uszczelniacze,
Ajusa - nie bardzo im ufam :P
Jesli chodzi o Kagera to nie polecam filtrow oleju i paliwa, elemanty zawieszenia tez nie sa super. Za to bardzo w porzadku oleje i nie najgorsze aku. Kager tylko pakuje takze czasami nie do konca nie wiadomo kto wyprodukowal chociaz zdarza sie ze w srodku jest oryginal (cewki do renaulta). Tak samo Hans Preis - Topran w wiekszosci badziewie ale maja duzy asortyment do niemieckich samochodow i sa przypadki sie ze w srodku jest oryginal zwlaszcza przy drobniejszych czesciach. Sprzeglo do niemieckich samochodow tylko Sachs ewentualnie Luk bo sa sprawdzone.

Odpowiedz