"Zlot Ogólnopolski Oldpassats 2020" - robić czy nie robić?

Awatar użytkownika
Aezmo
Posty: 112
Rejestracja: 11 paź 2014, 19:38
Auto: Inne
Rok produkcji: 1990
silnik: 2.0 115KM
Gadu-Gadu: 7773460
Lokalizacja: GWE

"Zlot Ogólnopolski Oldpassats 2020" - robić czy nie robić?

Post autor: Aezmo » 02 maja 2019, 17:44

Cześć!
Na wstępie napiszę, że wiem, że ten temat może być dość trudny czy ciężki, ale od praktycznie kilku lat nie daje mi to spokoju i mimo wszystko chcę zaryzykować.

Sporo Passatów pokazuje się na różnych zlotach/imprezach tuningowych, więc nikt mi nie wmówi, że nie mamy się czym pokazać. Jak jest z aktywnością na forum każdy z nas doskonale widzi - większość osób co jakiś czas "wchodzi, poczyta i wychodzi", nowe posty pojawiają się sporadycznie, a nowe osoby jeszcze rzadziej.
Warto by było nasze forum chociaż w minimalnym stopniu przywrócić do życia, rozreklamować itd, po prostu pokazać światu, że "takie coś jest".

Podejrzewam, że grono zainteresowanych osób będzie małe, więc z góry uprzedzam, że tegoroczny zlot nie będzie zlotem z pierwszego zdarzenia na którym jest kilkadziesiąt różnych konkurencji, setki nagród itp. Po prostu spotkać się, poznać ludzi, porozmawiać, mile spędzić czas i wiedzieć jakie zainteresowanie będzie na przyszłe lata.
Ze względu na to, że chce "nas pokazać" nie będę skreślał osób, które przyjadą innym modelem czy inną marką. Raczej powiedziałbym, że będę się cieszyć, że ktoś się zainteresował.

Zlot 3 dniowy(piątek + sobota + niedziela) odbyłby się na Pomorzu, w okresie wakacyjnym(lipiec-sierpień) - ponieważ dużo osób udzielających się tutaj ma dzieci.

Więc do sedna: kto byłby chętny?

I przy okazji drugie pytanie, ale z nieco innej beczki - bo podobny temat zakładam na innym forum, które jest w podobnej kondycji, konkretnie jettaclub.pl - co sądzicie o ewentualnym "połączeniu" zlotu/kolaboracji?
Ostatnio zmieniony 21 sie 2019, 21:00 przez Aezmo, łącznie zmieniany 2 razy.
Aktualnie w moim garażu: Jetta A2 90' 1.6 JP -> 1.9 1Z+ | Audi 80 B4 94' 2.0 ABK

Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Re: "Zlot Ogólnopolski Oldpassats 2019" - kto chętny?

Post autor: vwquantum » 02 maja 2019, 18:33

jestem na tak. także z Jettą. :)

Awatar użytkownika
cowboy
Posty: 426
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:22
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1986
silnik: 2.2 115KM
Gadu-Gadu: 1264480
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: "Zlot Ogólnopolski Oldpassats 2019" - kto chętny?

Post autor: cowboy » 03 maja 2019, 16:45

Plan dobry, ciekawe jak to urealnic bo co roku jest ten pomysl i gasnie. Ktos musi znalezc osrodek czy cos zeby sie tam zaparkowac i namiot rozbic lub wynajac nocleg. Zebrac troche kasy od chetnych zeby nie byla tylko gwarancja slowna ale i potwierdzona czynem powiedzmy 50zl, jesli sie impreza nie odbedzie to sie kase odesle, a jak ktos sam zrezygnuje to kasa pojdzie na utrzymanie strony. Taki przykladowy plan. Oczywiscie jest to polnoc Polski i niektorzy moga nie chciec jechac z poludnia, najlepiej byloby w srodku jak kiedys, ale z drugiej strony nad morzem mozna sie wybrac na plaze :) a za rok ewentualnie zorganizowac w gorach, ale liczy sie teraz. Frekwencja tez ma znaczenie, dobrze byloby zeby ktos mial numery do kazdego forumowicza bo nie kazdy zaglada na forum czy fb. Natomiast wpuszczenie innych modeli vw ma plusy i minusy, plusy ze wiecej klimatycznych aut z lat 80 i starsze, w sumie mozna tez audi zaprosic, ktos tu na forum organizowal zloty wlasnie w ten sposob, vw-oldschool.pl czy jakos tak to sie pisze, mozna go poprosic zeby ogarnal temat. No a minusy, to tak jak na zlotach wlasnie oldschool vw, passaty beda w cieniu a wiekszosc to beda golfy, z calym szacunkiem do mk1 i mk2. Takze takie sa moje przemyslenia, dlugie, ale jest majowka, jest czas na zaloznanie sie z ta dluga trescia :) moze rozmowa serio ruszy, ja jestem na tak i co moge to pomoge ;)
17.03.18-rozpoczęcie-Mazury
18.03.18

Awatar użytkownika
Aezmo
Posty: 112
Rejestracja: 11 paź 2014, 19:38
Auto: Inne
Rok produkcji: 1990
silnik: 2.0 115KM
Gadu-Gadu: 7773460
Lokalizacja: GWE

Re: "Zlot Ogólnopolski Oldpassats 2019" - kto chętny?

Post autor: Aezmo » 03 maja 2019, 17:35

Najprawdopodobniej będzie to zlot łączony tj. oldpassats & jettaclub, bo oba fora praktycznie ledwo żyją i od kilku lat zlotu nie miały, na obu jestem czynnym członkiem/użytkownikiem i chcę żeby te auta wyjechały do ludzi, pokazać, że "takie coś jest". Coś na pewno się odbędzie, to mogę gwarantować, choćby tylko 3 auta miały być. Rok temu nie wypaliło, ponieważ za późno się ten pomysł pojawił. Zrobiliśmy na facebooku ankietę żeby wiedzieć na ile osób możemy się nastawiać, ale spora część osób z tej ankiety raczej nie przyjedzie, to się potwierdzało na większości zlotów.
Moim zdaniem warto to ruszyć, bo podejrzewam, że z roku na rok ilość chętnych/obecnych na zlocie będzie rosła, tylko po prostu trzeba to odpowiednio rozkręcić, zachęcić ludzi do przyjazdu. Na dniach chcę trochę pojeździć po ośrodkach, popytać o cenniki i terminy - wtedy będziemy wiedzieć więcej.
Na pewno bliżej terminu zlotowego będziemy pobierać jakieś zaliczki za nocleg, bo większość ośrodków tego wymaga.
Aktualnie w moim garażu: Jetta A2 90' 1.6 JP -> 1.9 1Z+ | Audi 80 B4 94' 2.0 ABK

tsp
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2014, 10:55
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1982
silnik: 1.6D 54KM
Gadu-Gadu: 0

Re: "Zlot Ogólnopolski Oldpassats 2019" - kto chętny?

Post autor: tsp » 15 maja 2019, 12:10

Jeżeli pierwsza połowa lipca, jestem za.
Mogę pomóc przy organizacji.
Mój tel: 693618133

Awatar użytkownika
Aezmo
Posty: 112
Rejestracja: 11 paź 2014, 19:38
Auto: Inne
Rok produkcji: 1990
silnik: 2.0 115KM
Gadu-Gadu: 7773460
Lokalizacja: GWE

Re: "Zlot Ogólnopolski Oldpassats 2020" - robić czy nie robić?

Post autor: Aezmo » 21 sie 2019, 21:19

Cześć ponownie, niestety w tym roku nie było zainteresowania tak więc temat zlotu 2019 odpuściłem.
Ogólnie miałem spory problem ze znalezieniem odpowiedniego ośrodka, dzwoniłem w ponad 40 miejsc, byłem w 15.
Więc teraz pytanie - rok 2020, robić zlot czy nie robić? Bardzo proszę o wypowiadanie się w tym temacie, jettaclub po moich działaniach bardzo odżywa, więc myślę że i tutaj uda się obudzić forum.

Termin zlotu wakacje 2020, dokładniejszy termin do ustalenia - sugeruję lipiec.
Jeśli chodzi o miejsce, to sugeruję miejsce, w którym lata dzień organizuję V ogólnopolski zlot jettaclub.pl - ośrodek "Kamienny Dworek" - woj. Pomorskie, powiat Wejherowski, gmina Szemud.

Strona ośrodka: https://kamiennydworek.com
Ogólna galeria zdjęć(m.in. pokoi) ośrodka dostępna na stronie, poniżej kilka szybkich zdjęć pleneru mojego autorstwa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cennik(w chwili obecnej):
- pokój dwuosobowy - 150zł/noc
- pokój trzyosobowy - 170zł/noc
- pokój czteroosobowy 200zł/noc
- pokój sześcioosobowy - 250zł/noc

Właścicielka nie wyraziła zgody na namioty.
Ceny fakt, nie są najniższe, ale uwierzcie mi - warto. Każdy pokój ma własną łazienkę, dodatkowo po dwie ogólnodostępne łazienki + dwa prysznice na piętro. Pokoje na paterze mają lodówkę, na piętrze pokoje 2-3os. mają wspólną na korytarzu, 4-6 os mają własną.

Do dyspozycji na zewnątrz altana z grillem gazowym, plac zabaw dla dzieci(podejrzewam, że ktoś przyjedzie z dziećmi więc może się przydać). Wewnątrz na parterze dość duża sala(typowo bankietowa/weselna :D), w piwnicy stół do bilarda oraz tenisa stołowego/pingponga, za dopłatą możliwość skorzystania z sauny(o cenę nie pytałem bo podejrzewam brak chętnych). W promieniu 800m są dwa jeziora.
Ośrodek pomieści ponad 50 osób. Jeśli chodzi o ilość miejsca na terenie ośrodka to spokojnie 40 samochodów wejdzie.

Wiadomo, na potrzeby organizacyjne zrobiłoby się jakąś opłatę wjazdową rzędu 30zł od "klubowiczów"(osób z forum), a spoza forum 40zł.
W cenie opłaty wjazdowej dla każdego uczestnika smycz zlotowa, plakietka/identyfikator, długopis klubowy, wlepa zlotowa. Dodatkowo karta opisu pojazdu, karta głosowania, regulamin zlotu. Ewentualnie robimy zlot bez "gadżetów" z samymi konkursami, opcjonalnie dla zainteresowanych wlepą zlotową i opłata rzędu 15-20zł zależnie od ilości aut(koszt drukowania regulaminu, kart głosowań, kart opisu pojazdu, dyplomów, pozostałych nagrod itd).


Jeśli chodzi o konkursy z nagrodami, to poza zabawami integracyjnymi typu "narty zespołowe", przeciąganie pasa/liny zrobiłoby się konkursy dla samochodów - moja propozycja "auto seryjne" i "auto modyfikowane". Zależnie od ilości top 1-3 w obu kategoriach, opcjonalnie wyróżnienie(dyplom) "inny VW" - bo wiem, że sporo innych aut przyjedzie w odwiedziny.

Z góry dziękuję za przeczytanie i liczę na odpowiedź każdej osoby, która co jakiś czas na forum zagląda.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2019, 22:54 przez Aezmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualnie w moim garażu: Jetta A2 90' 1.6 JP -> 1.9 1Z+ | Audi 80 B4 94' 2.0 ABK

Awatar użytkownika
vwquantum
Posty: 1277
Rejestracja: 21 gru 2011, 15:21
Auto: VW Quantum
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.1 115KM
Gadu-Gadu: 3709678
Kontaktowanie:

Re: "Zlot Ogólnopolski Oldpassats 2020" - robić czy nie robić?

Post autor: vwquantum » 21 sie 2019, 21:51

Jak najbardziej za. Trzeba ustalic termin i jechac z tematem. Dla jednych daleko, dla drugich blizej. Odkladajcie kase w skarpete. chocby 50zl miesiecznie ;) wiadome ze paliwo nocleg autostrady to koszta. Zadajmy sobie pytanie ile bylo zlotow oldpassats?
Na pewno znajdą sie chetni :)

Awatar użytkownika
Aezmo
Posty: 112
Rejestracja: 11 paź 2014, 19:38
Auto: Inne
Rok produkcji: 1990
silnik: 2.0 115KM
Gadu-Gadu: 7773460
Lokalizacja: GWE

Re: "Zlot Ogólnopolski Oldpassats 2020" - robić czy nie robić?

Post autor: Aezmo » 21 sie 2019, 22:24

Z mojej strony nie ma problemu w kwestii organizacji, ogarnę to. Teraz wiem jak to wygląda, gdzie co zamawiać, co trzeba zrobić/przygotować i ile potrzeba na to czasu, a tym bardziej jakbym zaczął temat atakować jeszcze w tym roku, to na 100% mamy zlot. Kwestia tylko zainteresowania klubowiczów, czy w ogóle są chętni? Zaklepywać termin?
Aktualnie w moim garażu: Jetta A2 90' 1.6 JP -> 1.9 1Z+ | Audi 80 B4 94' 2.0 ABK

Awatar użytkownika
Nono
Posty: 289
Rejestracja: 02 sty 2012, 17:29
Auto: VW Passat B2
Rok produkcji: 1987
silnik: 2.2 115KM
Gadu-Gadu: 23455785
Lokalizacja: Lublin

Re: "Zlot Ogólnopolski Oldpassats 2020" - robić czy nie robić?

Post autor: Nono » 21 sie 2019, 22:48

Będę na pewno, nie wiem czym, ale będę


Odpowiedz